מאמרים

כאן תוכלו לקבל מידע מקצועי וחומר מונטסורי איכותי 🙂

השארו מעודכנים

ממבט מבחוץ הגן מונטסורי עלול להראות כמו כל פעוטון רגיל – צוות חייכן ומשחקים רבים. אבל כשנכנסים פנימה מגלים את עולמם של הילדים, עולם שבו הם עושים את פעולותיהם כמעט באופן עצמאי לגמרי. כשמסתכלים פנימה רואים גן המסודר באופן שמייצר סקרנות ומעודד מחקר ולמידה. בתוך כך מעודד הצוות את הילד לבצע פעולות יומיומיות באופן עצמאי כאשר עולמו הפנימי נמצא במרכז ולא רכישת הידע והמיומנויות ההתחלתיות באופן המסורתי שכולנו מכירים.

מריה מונטסורי אמרה פעם "אל תגיד לילד מה לעשות, הראה לו כיצד לעשות זאת ומהצפייה בך הוא ירצה ללמוד לעשות זאת בעצמו"

כיצד לומדים ילדים בגילים שנתיים עד שש בכיתת הגן המונסטורי

לרשותכם וובינרים מוקלטים שערכנו במיוחד לימי הקורונה.

האמת? תמיד רלוונטי!

למדו כיצד  להפוך את הזמן שיש בבית עם הילדים, ליותר מעצים וכיפי עבור כולם.

קבלו טיפים וטריקים לשנת תינוקות והציצו  לקורס ההורים לגילאי 2-6. הכנסו ובחרו את הוובנר המוקלט שתרצו:)

אם לימודים בזום הם לא פשוטים עבור המבוגרים – אז מה יהיה על הילדים? שיטת מוטסנורי מציעה כמה רעיונות מרעננים איך להתמודד עם לימודים אונליין ולצלוח את הזום בשלום 

מפעוט מונוסורי לאחד האנשים המצליחים בעולם, ג'ף בזוס לא שוכח איך הכל התחיל ולאחרונה העלה יוזמה חדשה – פתיחת רשת גנים מונטסוריים למעוטי יכולת 

חשוב שתדעו שילדים עם הפרעת קשב וריכוז מסוגלים ללמוד, ריכזנו עבורכם 7 עקרונות מונטסוריים שיכולים לעודד את הלמידה בקרב ילדי ADHD – לקריאה היכנסו

מונטסורי, אנתרופוסופי, דמוקרטי – מה ההבדלים בין הגישות ?
בואו נצא למסע אל העבר להבין את מקורות שיטת החינוך המסורתית, ולאחר מכן נסקור 3 זרמים מרכזיים בחינוך הפרוגרסיבי – חינוך דמוקרטי, חינוך אנתרופוסופי והחינוך המונטסורי.

חשבנו שיהיה נחמד אם יירשמו מספיק הורים לגן מונטסורי אחד. בפועל – נרשמו כל כך הרבה הורים שפתחנו באותה שנת לימודים 4 גנים מונטסורים שונים בראשל"צ.

הרשמה ל 4 גנים מונטסוריים כאשר ההורים אינם יודעים בשלב הרישום היכן יהיה ממוקם הגן , אינה טריוויאלית ומעידה על ביקושים היסטריים ומהפכה של ממש בתפיסת החינוך המונטסורי בקרב הורים.

ריכזנו בפניכם רשימה של ספרים מונטסורים מומלצים.

לקוראי עברית ואנגלית. תנו הצצה:)

 

 

תגידו אתם אוהבים ללמוד?
ברור שכן! אנחנו לומדים כל הזמן, קולטים מידע ברשתות החברתיות, בטלוויזיה בסלולר. אנחנו מופצצים במידע ואנחנו אוהבים לשוטט ולבחור את מה שמעניין אותנו. למעשה, אנחנו בלמידה מתמדת כל הזמן

רובינו עסוקים כל כך בשגרת היום יום, במקלחות בהשכבות, ב"כן" ו"לא" על ממתקים ומסכים, שאנחנו שוכחים את הדבר לשמו התכנסנו כאשר חתמנו על החוזה הזה שנקראה להיות הורים – איזו מערכת יחסים אנחנו מצפים לבנות עם הילד שלנו?

שיטת מונטסורי כוללת דרכי חשיבה חדשות בכל מה שקשור להתפתחות של כל ילד ולאורח החיים היום יומי שלו. בסיס החשיבה הוא שבכל בית שבו ההורים הופכים למדריכים, הם מעניקים לילד את כישורי החיים ואת הכישורים החברתיים.

קראו כיצד ליישם את שיטת מונטסורי בביתכם

המכללה לחינוך מונטסורי מציעה קורסים להורים ולאנשי מקצוע. מעוניינים לקבל פרטים ? הירשמו ונחזור אליכם 

אתם גם יכולים פשוט להרים טלפון 🙂

עדנה שגיא, רכזת הקורסים 054-3937335

הולכים על זה? קדימה >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

רוצים לדבר איתנו טלפונית?

דילוג לתוכן