הדרכת הורים בגישה המונטסורית

בעולם המודרני בו אנו חיים – הרבה יותר קל לנו להתמצא ולפעול. אלא שיש תחום אחד שנשאר בסיסי וטבעי כמו שהוא – גידול וחינוך ילדים. על מנת לענות על השאלות החשובות – כדאי להסתייע בסביבה תומכת של הדרכת הורים.

מהן האפשרויות במכללה?

הדרכת הורים

לתינוקות ופעוטות
מגיל לידה עד גיל 3
מתחילים ב 26.3.23

הדרכת הורים

לילדים בגילי 3-6
מתחילים ב 26.3.23

הדרכת הורים

לילדים בכיתות א'-ב'-ג'
פרטים בהמשך

מהי הדרכת הורים בשיטה המונטסורית?

השיטה המונטסורית מעניקה כלים להעצמה של הילד ומאפשרת לו להתפתח לגדול כיצרן וכאינדיבידואל עצמאי, בעל עמוד שדרה רגשי חזק וכישורים חברתיים. שיטת החינוך המונטסורי היא חוד החנית של החינוך העולמי כבר למעלה ממאה שנים, וכמו כל דבר טוב – היא מבוססת על מחקרים. היא מתאימה להורים שנמצאים בשלבי היריון או להורים צעירים לילדים עד גיל 8, שרוצים למצוא את דרך המלך לגידול ולחינוך ילדים בריאים פיזית, רגשית ומנטלית.

שאלות ותשובות – מה כדאי לדעת לפני ההרשמה לקורס?

מתי כדי להתחיל ללמוד?

המצב האידאלי על פי הגישה המונטסורית הוא למעשה מרגע לידה. ככל שנקדים ליישם את השיטה המונטסורית בחינוך ילדינו, כך נוכל להעניק מראשית יסודות חינוך בריאים, למנוע קונפליקטים וטיפול בכל סיטואציה מבעוד מועד. בפועל לא מאוחר מדי ליישם גם לאחר מכן. הקורסים במכללה לחינוך מונטסורי מתאימים לזוגות אשר מתכוננים ללידה ולהורים לילדים עד טווח גיל 8 
הקורסים מחולקים באופן הבא:

  • לגיל לידה עד 3
  •  גיל שלוש עד שש
  •  קורס הכנה ללמוד חשבון ושפה אשר מתאים להורים לילדים בכיתוב א'-ב'

למי מתאימים קורסי הדרכת הורים במכללה?

הקורסים המוצעים במכללה מתאימים להורים אשר מחפשים להעניק לילדיהם חינוך אלטרנטיבי בדרך טבעית ומעשית לחינוך וגידול ילדים בעלי תחושת מסוגלות ובטחון עצמי. הגישה המונטסורית גורסת כי חינוך מתחיל כבר בגיל לידה, זאת על מנת ליצוק יסודות אשר ילוו את הילדים לאורך כל חייהם. הורים המעוניינים לרכוש גישת חינוך מהנה הן להורה והן לילד ומעוניינים באווירה ביתית בריאה ופורה.

האם חובה לשלוח את הילד למוסד (גן או בית ספר) מונטסורי ?

ממש לא. הבשורה של הקורס היא לגרום לכם לממש את השיטה הזו בלי לצאת מהבית, גם אם אין בסביבתכם גן או בית ספר מונטסורי. מוסדות חינוך רבים כיום לומדים את עקרונות הגישה ממש אצלנו ומיישמים אותה כל אחד כפי יכולתו בבתי הספר ובגנים.

האם כל אחד יכול ללמוד בקורס ההורים ?

כן ! אולם נדרשת יצירתיות – זה התנאי ההכרחי. במעט השקעה והקשבה תוכלו גם אתם לשלב בסביבת ביתכם את החינוך המונטסורי. מניסיון של מאות הורים שעשו זאת וגילו שהאור נמצא בתוך הבית פנימה.

האם 8 מפגשי הדרכה הורית מספיקים כדי ליישם וללמוד את שיטת חינוך מונסטורי בבית ?

בהחלט! תוך 8 מפגשים בני שעתיים כל אחד, תלמדו את עקרונות החינוך המונטוסורי ואת גאוניות השיטה- היא כל כך קלה ליישום! אתם תגלו שמגוון סיטואציות שהתחבטתם עליהן הופכות לברורות- תוך תרגול בכיתה ושיעורי בית, תדעו כיצד לנהוג בכל סיטואציה או קונפליקט.

מתלבטים איזה קורס הכי מתאים לכם? 

צרו איתנו קשר ודפנה כהן, רכזת הקורסים שלנו, תחזור אליכם עם כל המידע 

הקורסים שלנו מתקיימים בכיתה וירטואלית

התקשרו לפרטים או צרו קשר באתר

אתם גם יכולים פשוט להרים טלפון 🙂

דפנה כהן, רכזת הקורסים 054-3937335

המכללה לחינוך מונטסורי – במספרים

0
בוגרי קורסים מונטסוריים
0
קורסים מונטסורים
0
גנים מונטסוריים

המכללה לחינוך מונטסורי – המרכז הגדול בישראל להכשרת הורים ומחנכים

המכללה לחינוך מונטסורי

לפני למעלה ממאה שנה פיתחה מריה מונטסורי שיטת חינוך, המאפשרת לילד התפתחות וגדילה כיוצר, כיצרן וכאינדיבידואל עצמאי. מרחב הלמידה של הילד שם דגש על עזרי לימוד ייחודיים – מבוססי משחק.

ההורה והמחנך בשיטת מונטסורי מעניק כלים ללמידה עצמאית ולהעצמה של הילד. לא בכדי  האושיות שעיצבו את חיינו במאה ה20 כמו מרק צוקרברג מייסד "פייסבוק", לארי פייג' וסרגיי ברין "מייסדי גוגל" – הם כולם בוגרים שבילדותם חונכו בשיטת המונסטורי.

הבשורה של 'שיטת מונטסורי' היא לגדל את הילדים לחשיבה יצירתית עם עמוד שדרה רגשי חזק וכישורים חברתיים.

שיטת החינוך המונטסורי היא חוד החנית של החינוך העולמי כבר למעלה ממאה שנים. זו שיטת החינוך היחידה הבנויה על מחקרי התפתחות של ילדים ומותאמת לאופן הטבעי שבו ילדים מתנהלים ולומדים על עצמם ועל העולם, וכשאנשי חינוך נחשפים אליה ומתמחים בה, הם מרגישים ש"כך תמיד רצינו לעבוד!"

שתפו

Facebook
Twitter
LinkedIn

המכללה לחינוך מונטסורי ברשת – תנו הצצה:)

הולכים על זה? קדימה >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

רוצים לדבר איתנו טלפונית?

דילוג לתוכן